Teknik AltYapı

Yazılım Altyapısı

HP ServerSite ve müşteri paneli yazılımı hosding.com için özel olarak kodlanmıştır. Bu nedenle yazılımın başka bir kopyası olmadığı için hazır yazılımlara göre çok daha güvenlidir. Sisteme girilen tüm parola-şifreler Sha256 Teknolojisi ile şifrelenmektedir.
Yazılım ve veritabanı bilgileri yedekli raid yapısı disk bozulmalarına karşı kayıplar sıfıra indirgenmiştir. Ek olarak günlük yedekleme yapılmaktadır.

İşletim Sistemleri, Web Hosting panelleri (plesk, cpanel vb.) ve özel bileşenler lisanslı olarak kullanılmakta ve tüm güncellenmeler takip edilerek gerçekleştirilmektedir.


Network Altyapısı

HP ServerSunucularımız Türkiye'nin önde gelen verimerkezlerinde barındırılmaktadır. Anlaşmalı verimerkezlerinde tamamen kendi donanımlarımız üzerinden hizmet sağlanmaktadır. Müşteri paneli üzerinden istediğiniz verimerkezinde barındırılan sunucularımızdan seçim yaparak hosting hesabını veya sanal sunucu kurulumu yapılabilmektedir. Bu sayede aynı panel üzerinden farklı lokasyonlardaki sunucularda sitenizi barındırabilirsiniz.


Donanım Altyapısı

Dell ServerBünyemizde barındırılan tüm sunucular kendi kabinlerimizdeW HP ve Dell marka rack tipi gerçek sunuculardan oluşmaktadır. Sunucularımızda SSD Disk kullanılmaktadır. Yine tüm sunucularımız RAID yapısı ile hem performans hem disk bozulmalarına karşı güven altındadır.

Bünyemizdeki özel yapılandırılmış 100'den fazla fiziksel sunucu ile performanslı ve kesintisiz Windows & Linux hosting hizmeti, e-mail hizmeti ve sanal sunucu hizmeti verilmektedir.HP Server

Network altyapımızda yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan HP ve Cisco marka network ekipmanları kullanılmaktadır. Sunucularımıza gelebilecek atakları önleyebilmek, güvenliğimizi arttırmak için ise Cisco marka donanımlar kullanılmaktadır.